Giyinme Odası Önemli Bir İhtiyaçtır

Giyinme odalarının sonradan yaşamımıza dahil olması sebebiyle ilk giyinme odası sahibi olanlar oldukça zengin insanlar oldu. Giyinme odalarını, zengin insanların evlerinde, kataloglardaki lüks evlerde, dizi ve filmlerde hep zenginliğin sembolü olarak gördük. Ancak işin aslı böyle değildir.  Akıllı cep telefonlarının ilk piyasaya girdikleri zamanı ve şimdiki durumu kıyaslarsanız ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaksınız. Nasıl ki akıllı cep telefonlarının sağladığı internet hizmeti ile işimizi çok daha iyi takip edebiliyor ve telefona yaptığımız yatırımın çok daha fazlasını kazanabiliyorsak giyinme odalarında ki durum da aynısıdır.

giyinme ods.3

Giyinme Odasından Kazancımız Ne Olabilir?

Giyinme odası kazanç mı sağlar diye düşünebilirsiniz. Ancak yazımızı okuduğumuzda aslında giyinme odasına yaptığınız yatırımdan çok daha fazla kazanç sağlamış olacağınızı anlayacaksınız. Giyinme odası düzeni ile aslında hayatınızı düzene sokmuş oluyorsunuz.

İlk ve en önemli olan kazancınız: “Zaman”

ray-dolapGünümüzde hepimiz sürekli hep bir şeylere yetişmeye çalışıyoruz. Buna mecburuz çünkü hayat yerinde durmuyor, akıp gidiyor.  Hayata yetişirken en önemli kavramımız zaman oluyor.  Sizlere fazladan kazandıracağımız her 1 dakika bile bizler için büyük mutluluktur. Peki, bu dakikaları size nasıl kazandırıyoruz? Ütü yapmak için farklı bir alana gitmeye, ütü masasını bir yerden bir yere taşımaya, kurmaya ve geri yerine bırakmaya,  kirli eşyalarınızı kirli sepetine atıp gelmeye, ne giyeceğiniz konusunda seçim yapmaya, dolaplarınızı düzenlemeye ayırdığınız zamanları sizlere iade ediyoruz. Tüm bu işler için harcadığınız zamanları topladığınızda oldukça büyük bir kazançtan söz ettiğimizi anlayacaksınız.

 

İkinci önemli kazancınız: “Tertip, Düzen”

Giyinme odası tasarımı sırasında en az alana en fazla giyim eşyası nasıl sığdırılabilir sorusu ile yola çıkıyoruz. Sizlerde sitemizdeki ürünlerden göreceksiniz ki, her giyinme odamız, her bir cm2 alanı bile kullanılabilir olarak tasarlanmıştır. Tekstil sektörünün ucuzlaması ile evlerimizde mağaza kuracak kadar giyim eşyalarımız oluyor. Bu sebeple bilhassa küçük evlere tavsiye ediyoruz ki giyiminize ayrılmış özel bir alanda hepsi derli toplu ve düzenli durabilsin. Size de daha fazla yaşam alanı kalsın. Anlatmak istediğimiz şu ki, giyinme odası lüks değil büyük bir ihtiyaçtır.

Bir önceki yazımız olan Mobilya Tarihinin Vazgeçilmez Sandalyeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.